MESAJLA MTV MİKTARI HESAPLAMA


Motorlu taşıtlar vergisi miktarı hesaplama hizmetinden faydalanmak için GİB tarafından uygulamaya konan KMBS hizmetinden yararlanabilirsiniz.

MTV hesaplama işlemi trafikteki bir aracın sorgulama yapılan döneme ait MTV miktarı ve araca ait MTV taksitini öğrenmek için sms sayesinde hesaplanabilmektedir.

Kullanıcı girdi olarak cep telefonun mesaj bölümüne MTV PLAKANO yazıp 1189‘a gönderir.

Örnek: MTV 06GIB89

Gelen yanıt, “..yılı Ocak ve Temmuz ayı taksitlerinizin her biri …TLdir” olacaktır.

SMS yolu ile hesaplama yapabildiğiniz gibi online olarak hesaplama yapabilirsiniz. Online MTV hesaplama yapmak için öncelikle yazımızın sonundaki linke . Ardından açılacak hesaplama sayfasında sırasıyla araç tipi, aracın yaşı, motor silindir hacmi bilgilerini seçerek hesapla butonuna basınız.

Daha sonra karşınıza gelecek yeni ekranda girdiğiniz bilgiler ışığında MTV hesaplamanızı görebilirsiniz.

Sorgulama sonrasında yeni ekranda araca ait yıllık tutar, ilk altı aylık tutar ve ikinci altı aylık tutar bilgilerini göreceksiniz.

Sorgulama sonrasında elde edeceğiniz hesaplama verileri tamamen sizin seçimleriniz doğrultusunda oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı yapacağınız seçimlerde dikkatli olarak sonucun doğru çıkmasını sağlamanız gerekmektedir. Sevgili okuyucularımız güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*