MALİYE BORÇ SORGULAMA

Resim bulunamadı

Maliye borç sorgulama işlemleri, Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile gerçekleştirilebilir. GİB tarafından internet vergi dairesi servisi ve borç bilgilendirme servisi sayesinde vergi borcu sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hatta vergi borcu, trafik cezası, yargı harcı, yurt-kur harcı ve diğer idari para cezası bulunan kişiler borçlarını kredi kartı ile ödeme imkanına sahiptirler.

Bu işlemleri yapmak ve vergi borcunuz olu olmadığını sorgulamak için öncelikle aşağıda sizlere verdiğimiz bağantıyı tıklamalısınız.Açılan sayfada sizden tc kimlik numarası, nüfus cüzdan seri no, annenizin kızlık soyadı ve ekranda görünen güvenlik kodunu girmeniz istenecektir.

Bu işlemleri yaptıkatan sonra maliye borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maliye borç sorgulama dediğimiz şey GİB üzerinden yapılan borç sorgulama işlemidir. İnternet vergi dairesi borç bilgilendirme sayfası üzerinden TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri ve sıra numarası ile anne, baba, eş yada çocuğunuza ait TC kimlik numaralarından birini  yazmalısınız.

Yada annenizin kızlık soyadının 1 ve 2. harfini yazabilirsiniz. Son olarak güvenlik kodunu girerek maliye borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle devlete herhangi bir vergi yada ceza borcunuzun olup olmadığını kimlik bilgilerinizi kullanarak borç bilgilendirme servisi sayesinde öğrenebilirsiniz. Siz değerli takipçilerimiz için çalışmalarımızı devam ettirip güncellemelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 13 yorum yapıldı:

 1. Aysun arman dedi ki:

  Borcum varmı

 2. Bülent Keleş dedi ki:

  Bütün borçları mı öğrenmek istiyorum

 3. serkanpzr dedi ki:

  Arkadaşlar borcunuzu sorgulamak için tıklayıp gerekli bilgileri yazmanız gerekiyo 😀 Borcum var mı diye yazarak bulamazsınız 😀

  1. admin dedi ki:

   Serkan bey açıklamalarınız için teşekkürler.

 4. ulaş çelik dedi ki:

  Maliye borcum ne durumda

 5. zafer gökçe dedi ki:

  borcu yok kagıdı istiyorum

 6. ŞABAN dedi ki:

  maliye ne kadar öğrene bilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Şaban bey ilgili linki kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

 7. Emine dedi ki:

  Maliyeye borcum varmidir

 8. halil dedi ki:

  Maliyeye borcum varmi

 9. Emine dedi ki:

  Maliye borcum varmi

 10. Gülhan Demirci dedi ki:

  Rica etsem benim borcum varmı TC.numarasından sorgularken hata veriyor.
  Yardımcı olabilirmisniz.

 11. mehmet dedi ki:

  maliyeye borcumun tamamı ne kadar

Yorum Yaz