MALİYE BORÇ SORGULAMA


Maliye borç sorgulama işlemleri, Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile gerçekleştirilebilir. GİB tarafından internet vergi dairesi servisi ve borç bilgilendirme servisi sayesinde vergi borcu sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hatta vergi borcu, trafik cezası, yargı harcı, yurt-kur harcı ve diğer idari para cezası bulunan kişiler borçlarını kredi kartı ile ödeme imkanına sahiptirler.

Bu işlemleri yapmak ve vergi borcunuz olu olmadığını sorgulamak için öncelikle aşağıda sizlere verdiğimiz bağantıyı tıklamalısınız.Açılan sayfada sizden tc kimlik numarası, nüfus cüzdan seri no, annenizin kızlık soyadı ve ekranda görünen güvenlik kodunu girmeniz istenecektir.

Bu işlemleri yaptıkatan sonra maliye borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Maliye borç sorgulama dediğimiz şey GİB üzerinden yapılan borç sorgulama işlemidir. İnternet vergi dairesi borç bilgilendirme sayfası üzerinden TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri ve sıra numarası ile anne, baba, eş yada çocuğunuza ait TC kimlik numaralarından birini  yazmalısınız.

Yada annenizin kızlık soyadının 1 ve 2. harfini yazabilirsiniz. Son olarak güvenlik kodunu girerek maliye borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle devlete herhangi bir vergi yada ceza borcunuzun olup olmadığını kimlik bilgilerinizi kullanarak borç bilgilendirme servisi sayesinde öğrenebilirsiniz. Siz değerli takipçilerimiz için çalışmalarımızı devam ettirip güncellemelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.


13 Comments Posted

  1. Arkadaşlar borcunuzu sorgulamak için tıklayıp gerekli bilgileri yazmanız gerekiyo 😀 Borcum var mı diye yazarak bulamazsınız 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*