MAĞDURLAR İÇİN DOKTOR POLİÇESİ SORGULAMA

MAĞDURLAR İÇİN DOKTOR POLİÇESİ SORGULAMA

GİB, Sigorta Sorgulama

21 Mayıs 2020

ekledi.

Yorum Yaz

Mağdurlar için doktor poliçesi sorgulama işlemi, sigortalının hak ettiği sağlık hizmetini layığı ile alamadığı durumlarda hakkını aramasında delil oluşturabilecek sorgulama türüdür.  Tıbbı kötüye kullanmaya ilişkin mali sorumluluk sigortası şartları arasında yer alan rizikoların gerçekleşmesi durumunda sigortalı başvurduğu anlaşmalı hekim tarafından poliçede belirtilen ölçüde destek alamadığı durumlarda, bunun sonucunda hak edeceği tazminatı alabilmesi için mağdurlar için doktor poliçesi sorgulama işlemi bu durumu belgelemek için kullanılmaktadır.

Bu tür sorgulamalar internet üzerinden gerçekleştirilmektedir ve aşağıda vereceğimiz adres üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Bunun için linki tıklamak ve açılacak sayfada belirtilen boşluklara sigortalıdan istenilen bilgileri kodlayarak sorgulama yapmak mümkündür.

Mağdurlar için doktor poliçesi sorgulama işlemini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden online yapılabilmektedir. Sorgulama yapmak için öncelikle sorgulama linkine tıklayarak sayfaya gidiniz.

Daha sonra açılan poliçe ekranında doktor tescil no, hasar ihbar tarihi ve resimdeki karakterleri doğrulama bölümüne giriniz. Daha sonra sorgulama işlemini başlatarak sonuç sayfasına görüntüleyebilirsiniz. Gib.gen.tr ailesi olarak sizden gelen ilgi ve alaka doğrultusunda merak ettiğiniz bilgileri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz