KREDİ KARTIYLA MTV ÖDEME DETAYLARI NELERDİR?


İnternet Vergi Dairesi aracılığıyla kredi kartını kullanarak motorlu taşıtlar vergisini ödeme yapacak kişilerin bazı detaylara dikkat etmesi gerekmektedir.

Ekranda yer alan formu doldurulması ile kişiler motorlu taşıtlar vergisi konusundaki güncel durumunu görebileceği gibi ödemelerde yapılacak herhangi bir hata kişilerin telafisini yapamayacağı sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle özellikle plaka girişi gibi durumlarda kişilerin doğru bilgileri girdiğinden nemin olması gerekmektedir.

Plaka giriş ekranında kişilerin plakalarını bitişik bir şekilde yazarak özel plaka olmaması halinde de özel plaka alanındaki bölümü hayır olarak işaretlemesi gerekmektedir. Kişilerin bireysel olarak yapacağı işlemlerde gerçek kişiler adımını takip etmesi gerekirken kurum üzerinden yapılacak işlemlerde tüzel kişiler seçimi yapılmalıdır. Bu seçenekte korumanın vergi numarası gibi ek bilgiler gerekebilmektedir.

Sistemde zaman zaman yoğunluk nedeniyle sayfaların açılmaması ya da beyaz sayfa gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu tür durumlarda işlemlerin tekrarlanabilmesi için biraz beklenmesi ve tekrar sayfa yenilenmelidir. Kredi kartı geçersiz gibi uyarı alınması halinde ise kişilerin kredi kartını kontrol etmesi ve yeterli limitin olup olmadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Belirtilen detaylar kredi kartı ile ödeme yapacak kişilerin karşılaşabileceği ve dikkat etmesi gereken önemli noktalardandır. Yaşanılan sorunlar çözümlenemediği halde kişilerin bu tür durumlarda destek alması gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi ile ilgili yaşanılan sorunlar da kişilerin mtvvd@gelirler.gov.tr adresine mail atması yeterli olacaktır. Mailin ulaşması halinde kişiler için inceleme başlatılacak ve işlemler sonuçlandırılarak kişilerin sorunu giderilecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*