KASKO POLİÇESİ SORGULAMA


Kasko aracın kaza yapma ve çalınma ya da alınmaya teşebbüs gibi olumsuzluklarda araç sahibinin menfaatlerinin korunduğu sigorta türüdür. Sigorta şirketi ile yapılan anlaşma bir poliçe ile belgelenir ve kayıt altına alınır. Kasko poliçesi sorgulama aracınıza dair kasko poliçe bilgilerinizi sorgulayabileceğiniz online uygulamadır. Uygulamadan yararlanmak için poliçe anahtar bilgilerine, plaka no ‘suna ve şasi no ‘suna ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıda vereceğimiz link üzerinden kasko poliçesi sorgulaması yapabilirsiniz. Linkin tıkladığınız zaman açılacak sayfada sizden istenilen bilgileri ifade edilen boşluklara kodladığınız da ve güvenlik şifresinde belirtilen boşluğa ekleyerek sorgulama yaptığınızda, aracınızın geçmişteki poliçe bilgilerine uygulanan indirim bilgilerine sahip olabilir ve olası kötü sürprizlerden korunabilirsiniz.

Kasko poliçesi bilgileri sorgulama hizmetinden yararlanmak için Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi giriş yaparak kasko poliçe sorgulama bölümüne giriş yapmalısınız. Ardından poliçe sorgulaması yapmak için farklı veriler kullanılabilir. Bu veriler şu şekildedir.

1- Plaka ve Tc kimlik no ile sorgulama

2- Plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgulama

3- Sigorta bilgileri ile sorgulama

Bu seçeneklerden kullanmak istediğinizi seçerek sorgulamanızı yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*