İSTANBUL ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA


İstanbulda ikamet eden vatandaşlarımızın engelli ve özürlü vergi indirimi ve avantajlarından nasıl ve ne şekilde yararlanabilecekleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanmıştır.

Aşağıdaki sizlerle paylaşacağımız bilgiler ışığında izlemeniz gereken yollar belirtilmiştir. İstanbul vergi dairesi başkanlığının yayımladığı duyuru aşağıda yer almaktadır.

“Engelli vatandaşlarımızın vergi avantajından yararlanabilmeleri için müracaatlarının akabinde gerçekleşmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunan her engelli vatandaşımızın dosyalarının hangi aşamada olduklarını öğrenebilmeleri için artık Başkanlığımıza kadar gelmelerine veya telefonla ulaşmaya çalışmalarına artık gerek kalmadı.

İşlemin hangi safhada olduğunu bilgisayar ortamında bulunduğunuz yerden sorgulayabilmek için ihtiyacınız olan 3 şey var internetli bilgisayar, müracaat esnasında verilen dosya no ve soyadı. EVİSs sorgulama ekranından şahsınızla ilgili iki bilgiyi girdiğinizde dosya akıbetini takip edebilirsiniz.”

Eviss engelli vergi indirimi sorgulama sorgulama yapmak için öncelikle yazımızın sonunda buluna linke . Ardından açılan sayfada TC kimlik bilgisini ve soyadınızı giriniz. Ardından açılacak sayfa aşağıdaki ekran görüntüsü gibidir. Sayfada dosya no, TC kimlik no, ad soyad, açıklama, başvuru durumu yer almaktadır.


6 Comments Posted

  1. EVİSs çalışmıyor şaşılacak durum daha başka ne diyelim bu devirde içler acısı insanlara yapılmaz bu üstelik bizlere..

  2. eviss kaç gündür site açılmıyor bizle dalga mı geçiliyor anlamıyoruz ne kadar zor zaten iş yok güç yok bekle babam bekle ben kalp hastasıyım nakil bekleyen ve 7 aydır çalışmıyorum ilaçlarımı alamayacak durumdayım ve vergi indirimi bekliyorum emeklilik için işimiz yok bekle babam bekle geçen ay vergi dairesine gittim evraklarım orda olmasına rağmen ordaki memurlar dahi gelmedi diyor onlar ne kadar zor durumda olduğumuzu bilmiyolar ve allaha havale ediyorum

  3. ben mehmet güneş 100/58raporum var 5750 gunum var emeklı olamadım mezarlıktamı olcaz bırde engellıye yardımcı oluyoz derler 28senedır calışıyom hep askerı ucret işverenler sız engellı kadrosundasınız calışmada vazıfsız elamanız maaş askerı ucret herkese 250zam bıze 50lıra zam nıcın ayrıcalık allaha havale edıyom bır anonce vergı ındırımı gelsınde ayrılalım yeter yaşım 50lıye gıdıyo 19 12 2014 tarıhınde gonderdım halen sonuc beklıyoz bukadar yogunmu calışıyor bızım devlet bunlarl denetlıyen yokmu ben 900lıra aylık alıyom sabah 5de yola cıkıyom akşam 7de eve gelıyom hakkımı helal etmıyom aldıkları para zehır olsun herkez işini yapsa kımseler madur olmaz

  4. kulaktan %24 işitme kaybı verdiler.Raporları tekrar inceleyip tekrar inceleyip
    yeniden kurula girme şansım var mı?

  5. slm ben bayram . dereceye girdiniz rapor isyerine gönderildi diyor kaç günde geliyor bilgisi olan varmı şimdiden tesekkur

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*