İSTANBUL ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA

İSTANBUL ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA

İstanbulda ikamet eden vatandaşlarımızın engelli ve özürlü vergi indirimi ve avantajlarından nasıl ve ne şekilde yararlanabilecekleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanmıştır.

Aşağıdaki sizlerle paylaşacağımız bilgiler ışığında izlemeniz gereken yollar belirtilmiştir. İstanbul vergi dairesi başkanlığının yayımladığı duyuru aşağıda yer almaktadır.

“Engelli vatandaşlarımızın vergi avantajından yararlanabilmeleri için müracaatlarının akabinde gerçekleşmesi gereken bazı süreçler bulunmaktadır. İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunan her engelli vatandaşımızın dosyalarının hangi aşamada olduklarını öğrenebilmeleri için artık Başkanlığımıza kadar gelmelerine veya telefonla ulaşmaya çalışmalarına artık gerek kalmadı.

İşlemin hangi safhada olduğunu bilgisayar ortamında bulunduğunuz yerden sorgulayabilmek için ihtiyacınız olan 3 şey var internetli bilgisayar, müracaat esnasında verilen dosya no ve soyadı. EVİSs sorgulama ekranından şahsınızla ilgili iki bilgiyi girdiğinizde dosya akıbetini takip edebilirsiniz.”Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. EGEMEN diyor ki:

    EVİSs çalışmıyor şaşılacak durum daha başka ne diyelim bu devirde içler acısı insanlara yapılmaz bu üstelik bizlere..

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2013 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir. www.gib.gen.tr Domain