İNTERNET VERGİ DAİRESİ BORÇ SORGULAMA


İnternet vergi dairesi GİB tarafından hizmete açılmış kişi ve kurumların vergi borcu ve adlarına çıkarılmış herhangi bir ceza bilgisinin olup olmadığını sorgulayarak aynı zamanda kredi kartı ile ödeme yapılabilen bir sistemdir.

Sisteme giriş sırasında hepinizin görebileceği gibi borç bilgilendirme servisi yazmaktadır. Mükellefler sadece ödeme yapmak için değil adlarına borç olup olmadığının kontrollerinide yapabilmektedirler.

İnternet vergi dairesi borç sorgulama servisi ile bilgi görüntülemek için tc kimlik numarası, kimliğinizin seri numarası ve annenizin kızlık soyadını girmeniz yeterli olacaktır.

Tüm bu bilgileri girince eğer varsa adınıza herhangi bir borç mutlaka gösterilecektir.İnternet vergi dairesi ile borç sorgulama yapmak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İnternet vergi dairesi borç sorgulama servisi GİB uygulamasıdır. İnternet vergi dairesi borç sorgulama sayfası ile adınıza herhangi bir borcunuzun olup olmadığını öğrenmek için  TC no, nüfus cüzdanı seri/sıra no ve anne, baba, eş yada çocuğunuzdan herhangi birinin TC kimlik nosunu giriniz.

Bilgileri bilmiyorsanız annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadının 1 ve 2. harfini gerekli alana giriniz. Daha sonra güvenlik kodu resmindeki size gösterilen karakterleri gerekli alana yazarak internet vergi dairesi borç sorgulamalarınızı yapmış olursunuz. 

Böylelikle resmi devlet kurum ve kuruluşlarına  vergi veya ceza borcunuzun olup olmadığına dair bilgilere TC kimlik numaranızı kullanarak ve internet vergi dairesi borç bilgilendirme servisi vasıtasıyla ulaşmış olursunuz. Değerli gib.gen.tr takipçilerimiz için çalışmalarımızı devam ettirip güncellemelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Borc Bilgilendirme Servisi

İNTERNET VERGİ DAİRESİ BORÇ SORGULAMA İÇİN :


2 Comments Posted

  1. bukadar ahlaksız bir ulke daha goremedim yurtdışından telefon satın aldım bitun gereken belgelerim yanımda ama vergi borcun var diyp telefonumu el koydular yaziklar olsun sizin devletinize ahlaksızlar sizi puf sizin

    • Başka ülkelerde vergi borcun varken yurt dışına bile çıkamıyorsun.
      Önce namus borcunu öde sonra ahlaktan bahsedersin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*