HGS BORÇ SORGULAMA


Hızlı geçiş sistemi HGS,1 Ocak 2014 tarihi itibari ile yürürlüğe girmiştir. Otoyol ve köprülerde yığılmalara ve trafik sıkışıklığına neden olan kartlı geçiş sistemi KGS uygulamasının yerine yürürlüğe sokulan uygulama sayesinde, 200 km hız yapan araçların dahi plakaları okunabilmekte ve geçiş ücretleri otomatik olarak aracın ön camında bulunun HGS çipindeki bakiyesinden düşmektedir.

HGS uygulamasını cazip kılan bir diğer özelliğide yükleme işlemlerinin çok basit oluşudur. Günlük hayatı içindeki meşguliyetini terk etmeden PTT bürolarından, benzin istasyonlarından ve yol üstü marketlerden bile yüklenebilir özellikte olması HGS’nin cazibesini arttırmaktadır. HGS kartının aracın ön camına yerleştirilmesi ile birlikte kullanıma hazır oluşu ve ücretli geçişlerde hemen aktif hale gelmesi de özelliklerinden birisidir.

HGS borç sorgulama işlemleri PTT bürolarından araştırılabildiği gibi aynı zamanda internet üzerinden de bu yönde sorgulamalar yapılabilmektedir HGS borç sorgulama işlemlerini internet üzerinden yapılabiliyor olması ve bakiye bilgilerine ulaşılabilmesi, kullanıcıların yola çıkma aşamasında gereksiz yere zaman kaybetmelerini ve tedirginlik yaşamalarını da engellemektedir.

HGS borç sorgulama diye adlandırdığımız şey aslında HGS geçiş ihlallerinden oluşan ceza tutarlarıdır. HGS geçiş ihlali sorgulama için öncelikle aşağıdaki bağlantıyı . Daha sonra açılan sayfadan geçiş ihlali kısmını seçerek yeni bir sayfa açılmasını sağlayınız. Ardından açılacak yeni ekranda araç plaka numaranızı girerek doğrulama kodunu gerekli kısma yazdıktan sonra sorgula butonuna basınız. HGS kaçak geçişleriniz olması durumunda sistem tarafından ekranda görüntülenecektir.


3 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*