HAYAT SİGORTA POLİÇESİ SORGULAMA


Hayat sigortası bireylerin vefatı sonrasında yakınlarının maddi kaybını telafi etmeye yönelik sigorta koludur. Uygulama ile bireyin sağlık iken hazırlattığın poliçeler neticesinde olası ölüm ya da kaza dolayısı ile malul kalma durumunda poliçe üzerinde belirtilen vasıflar haiz ise ve poliçenin geçerlilik süresi devam ediyorsa, poliçe üzerinde belirtilen rakam bireyin yakınlarına, eğer malul ise kendisine tahsis edilir.

Hayat sigorta poliçesi sorgulama işlemi için aşağıda vereceğimiz link üzerinden işlem yapılabilmektedir. Linke tıklandığında açılacak sayfa üzerinde sigortalı kimlik tipi, sigortalı kimlik no, poliçe no, sigorta şirketi yenileme no ve ürün grupları kodlandığında ve sayfada verilen güvenlik şifresi kodlandığında hayat sigorta poliçesi sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi hizmetlerinden bir tanesi de hayat poliçe sorgulama uygulamasıdır. Hayat poliçe sorgulama uygulaması için yazı sonundaki sorgulama linkinden sayfaya ulaşın. Sayfada sigortalı kimlik tipi seçimi, sigortalı kimlik no seçimi yapınız.

Daha sonra doğum tarihi, aile sıra no ve cilt no bilgilerini yazarak resimdeki doğrulama kodunu ilgili alana girerek ara butonuna basınız. Ayrıca poliçe bilgileri başlığı altından da sorgulama yapabilirsiniz. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi kolay uygulamaları sayesinde kullanıcılar aradıkları bilgilere kolayca ulaşabilmektedirler. Bizler okuyucularımıza gerekli bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*