HASAR DOSYA SORGULAMA

HASAR DOSYA SORGULAMA

Hasar dosyası kişilerin yaptıkları kazalar sonrasında sigorta şirketleri tarafından oluşturulmaktadır. Araç sahiplerinin sağladığı evraklar ile birlikte tamamlanan hasar dosyası üzerinden işlemler yürütülürken kişilerin maddi hasarı da karşılanmaktadır. Fakat hasar dosyası oluşturulduktan sonra kaza ile ilgili sigorta şirketi tarafından detaylı bir araştırma yapılır. Kaza sigorta şirketinin kriterlerine uyuyor sahip kişilerin maddi hasarı karşılanmaktadır.

Hasar Dosyası Sorgulama

Hasar dosya sorgulama işlemleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hasar dosyası sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece hakkında güncel bilgilere ulaşabilir ve durum bilgisini alabilirsiniz.

Araçların Hasar Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

Hasar dosya sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için kişilerin online olarak herhangi bir işlem yapabilmesi mümkün değildir Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla hasar kayıtlarında yaşanan sorunlar için başvuru yapabilir ve başvuru sonrasında takip işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hasar dosyası sorgulama işlemleri için kişilerin Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan SMS servisini kullanması gerekmektedir.

SMS servisi aracılığıyla kişilerin hasarları hakkında tüm detaylar öğrenilecektir. Araçlarda meydana gelen kazaların detaylı bir şekilde kişileri aktarıldığı araç hasar dosya sorgulama hizmeti sayesinde maddi yönden hasarın miktarı da öğrenilebilir. Yapılacak SMS sorgulamaları ücretli olduğu için kişilerin gerekli ücreti de ödemesi gerekmektedir. Her bir sorgulama 8 Türk Lirası ile ücretlendirilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz