GİB YAZAR KASA POS


Son dönemlerde en çok konuşulmakta olan konulardan biri elbette ki GİB yazar kasa pos cihazlarıdır. Maliye Bakanlığı tarafından hayata geçirilen bu yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar ile çok daha kaliteli, çok daha hızlı ve çok daha modern bir hizmetin vatandaşlara ulaştırılabilmesini amaçlamaktadır.

GİB Yazar Kasa Pos Nedir?

Yayınlanan tebliğ ile birlikte yazar kasalarda yeni dönem resmen başladı. Yazar kasa ile POS cihazının birleştirilmesi ile ortaya çıkmış olan bu GİB yazar kasa pos cihazları sayesinde esnaflar hem kasa fişi için hem de slip için ekstra işlem yapma zahmetinden kurtulabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Restaurant, cafe, otopark, su ve tüp dağıtıcıları gibi hizmeti müşterinin ayağına götüren işletmeler başta olmak üzere, her türlü sektör ve işletmeler 1/10/2020 tarihinden itibaren Maliye Bakanlığının yayımlamış olduğu tebliğ nedeni ile bu yeni nesil ödeme kaydedici cihaz olan GİB yazar kasa pos cihazını kullanmak mecburiyetindedirler.

ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ (ÖKC) İZİN DİLEKÇESİ

Ödeme kaydedici cihaz satmaya yetkilendirilmiş firmalar belirlenmiştir. Bu cihazları izin verilen sitelerin haricinde başka kişiler yada kurumlar satamazlar. Sevgili gib.gen.tr okuyucular ödeme kaydedici cihazlar için izin alma dilekçesnin bir örneğini yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Dilekçeyi istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Yapacağınız başvurunun sorunsuz olarak ele alınması için dilekçe üzerinde verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*