GİB VERGİ KİMLİK NO SORGULAMA


Gelir idaresi başkanlığının mükelleflerine sunmuş olduğı hizmetlerden bir tanesi de vergi mükelleflerinin vergi kimlik numaralarını sorgulama hizmetidir.

GİB üzerinden vergi kimlik no sorgulama yapmak için öncelikle size aşağıda vereceğimiz bağlantıyı kullanmalısınız. Açılacak olan sayfada yer almakta olan bilgileri eksiksiz doldurduğunuzda vergi kimlik numaranızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

VERGİ KİMLİK NO SORGULAMA NASIL YAPILIR?

1- Aşağıdaki bağlantıya .
2- Açılan sayfadaki soyad, adi baba adı, doğum yeri, ve doğum yılı bilgilerini giriniz
3- Tüm bilgileri girdikten sonra tamam butonuna basınız.

Vergi kimlik no sorgulama işlemlerini kolay ve pratik birşekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekn öncelikle aşağıdaki yönlendirme linkine tıklamak. Daha sonra açılacak sayda aşağıdaki resim ekranı karşınıza gelecektir. Ekrandaki kısımlara sırasıyla soyad, ad, baba adı, doğum yeri ve doğum yılı bilgilerini girerek tamam seçeneğine . Ardından sorgulamanızın sonucu olarak karşınıza yeni bir ekran gelecektir.

Yeni gelen ekranda sorgulamanıza istinaden ad, soyad, vergi kimlik numarası, vergi dairesinin adı ve durumu bilgileri yer almaktadır. Böylelikle sorguladığınız kişinin vergi kimlik numarasını kolay ve şifresiz bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Sevgili okuyucularımız sizlerle olan paylaşımlarımıza devam edecveğiz. Sitemize göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka bizleri sizlere daha çok çalışarak bilgi aktarma isteğine sevketmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*