GİB VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI


2005 senesinden beri Gelir İdaresi Başkanlığı adı alında vatandaşa hizmet vermekte olan ülkemizin en temel kaynağı olan vergi kurumu, günümüz modern dünyasının olanaklarını en iyi şekilde kullanarak sizlere daha kaliteli bir hizmet sunabilmektedir.

GİB Vergi Dairesi Başkanlığının Görevleri

Gelir İdaresi Başkanlığı yani kısa adı ile GİB bünyesinde yer almakta olan ve kuruma bağlı olarak hizmet vermekte olan GİB Vergi Dairesi Başkanlığı, her ilde vatandaşların vergileri ile ilgili olan tüm işlemlerini gerçekleştirebilmeleri amacı ile hizmet vermektedir.

GİB Vergi Dairesi Başkanlığı illerde bulunan vatandaşların vergileri ile ilgili olarak gerçekleştirecekleri işlemlerinden diğer pek çok gelir ve vergi hizmetlerine kadar hizmet alabilmesi amacı ile aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu sayede verginiz ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için bulunduğunuz şehirdeki ilgili Vergi Dairesi Başkanlığına gitmeniz yeterli olacaktır.

GİB Vergi Dairesi Hizmetleri

GİB vergi dairesi uygulaması ile vergi mükelleflerine elektronik ortamda hizmet vererek zaman tasarrufu sağlarken aynı zamanda hizmet kalitesini de arttırmaktadır. Mükelleflerin en çok işlem yaptıkları internet vergi dairesi uygulaması üzerinden bir çok işlem yapılmaktadır. İnternet vergi dairesine şifresi ve tc kimlik no ile giriş yapılmaktadır. Şifresi giriş bölümünden araçlarım sekmesi altında araçlarla ilgili vergi ve ceza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Beyanname işlemleri üzerinden kira beyannamesi işlemleriniz yapabilirsiniz. Diğer başlıklar olan mükellef işlemleri sekmesinden mükellef dosyası bilgileri görüntülenmektedir. Ayrıca genel sorgulama ve hesaplama bölümünde, e-vergi lavhası ile diğer sorgulama ve hesaplama işlemleri bulunmaktadır. Sevgili okuyucularımız GİB sistemi aracı olan veya vergi mükellefi olan hemen her Türk vatandaşının sıklıkla kullandığı bir sistemdir. Sistemde yapılan yenilikler devam ettikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*