GİB MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ÖDEME


GİB MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ÖDEME

Gelir İdaresi başkanlığı GİB MTV(motorlu taşıtlar vergisi) ödeme işleminiz için sizlere iki seçenek sunmaktadır. Bu iki seçeneğe göre MTV ödeme işleminizi online olarak yapabilir ya da direkt olarak bankalar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı sizlere kolaylıklar sunabilmek amacı ile ülke genelinde hizmet vermekte olan çoğu banka ile ödeme işlemi için anlaşma gerçekleştirmiştir. Bu anlaşma çerçevesinde ise bankaya giderek kolaylıkla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

GİB MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Ancak daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığı GİB MTV(motorlu taşıt vergisi) ödeme işlemi için bir uygulamayı hizmete sunmuştur. Bu uygulamaya ile plaka,)eğer varsa özel plakanı belirtmeniz gerekmekte), T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarasını girmeniz ve son olarak tescil tarihini belirtmeniz gerekmektedir.

Bu bilgileri girişinde sonra ise tamam sekmesine tıklayarak varsa olan borçlarınızı listeli halde görüntüleyebilir ve kredi kartı ile ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. 

 Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. Sinan diyor ki:

    34 Göy 54

  2. Sinan diyor ki:

    34 gmy 54

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain