GİB KİRA VERGİSİ ÖDEME


GİB KİRA VERGİSİ ÖDEME

Ülkemizde pek çok konuda olduğu gibi kira alanında da vergilendirme bulunmaktadır. Bu noktada kira geliri elde etmekte olan vatandaşların GİB kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Vatandaşların kira geliri elde etmeleri durumunda önceden belirlenmiş olan oranlar düzeyinde ödemelerini Gelir İdaresi Başkanlığı’na yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Vatandaşların bu ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için pek çok farklı nokta ve yöntem bulunmaktadır.

GİB Kira Vergisi Ödeme Nasıl ve Nereye Yapılır?

Buna göre vatandaşlar GİB kira vergisi ödeme işlemlerini, herhangi bir vergi dairesinden yapabilme olanağına sahiptir. Vatandaşlar dilerlerse tüm banka şubelerinde de GİB kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirebildikleri gibi aynı zamanda da bazı bankalar dışında diğer tüm bankaların internet şubelerinde de kira vergisi ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. selahattin diyor ki:

    kira vergimi yatırmak istiyorum

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain