GİB.GOV.TR


GİB.GOV.TR

Türkiye’de vergi konusunda gerekli olan düzenlemelerin ve hesaplamaların yapılması ve bu işlemin ve ihtiyacın bir kural ve düzen çerçevesi içerisinde yürütülebilmesi konusunda çalışmalar yapan ve uygulamasını gerçekleştirmekte olan Gelir İdaresi Başkanlığı, günümüz modern dünyasının teknolojik olanaklarını hizmetlerinde kullanabilmek amacı ile GİB.GOV.TR adresini hizmete açmıştır.

GİB.GOV.TR Adresinin Görevleri

Bu adres üzerinden oldukça kolay bir şekilde Gelir İdaresi Başkanlığının tarihinden çalışmalarına kadar pek çok konu üzerine detaylı olarak bilgi edinebilme olanağınız bulunmaktadır. Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığının internet üzerindeki hizmet kapısı olan GİB.GOV.TR adresi üzerinde yer almakta olan İnternet Vergi Dairesi sisteminden de vergi ile ilgili olan işlemlerinizi kolaylıklar gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili ve yapılan çalışmalar ile ilgili olarak en güncel haberleri ve gelişmeleri de kolaylıkla takip edebilirsiniz. Ayrıca vergi takvimine de bu adres üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 9 yorum yapıldı:

 1. sumer diyor ki:

  çok iiyi bir çalışma başarılarınızın devamını dilerim.

  1. admin diyor ki:

   teşekkürler.

 2. RUHİÖNEMLİ diyor ki:

  sn yetkılı benım adıma borc cıkmış ben bu borcu anlıyamadım 20sene önce benım adıma tapu verdılerdı fazla kalmadı tekrar devır verdım o zaman tun borcları kapatmıştık sızlerden yardım rıca edıyorum saygılarımla

 3. RUHİÖNEMLİ diyor ki:

  sn yetkılı yardımlarnızı ve bılgılerınızı e postamda beklıyorum saygılarımla

 4. ceturizm diyor ki:

  teşekkurler bilgiler için iyi bir çalışma

 5. enverkaleli diyor ki:

  Serbest meslek erbabı sıfatındaki bir kişinin serbest meslek makbuzu kesmesi gerektiği malum.Ancak, hizmet verdiği karşı taraf, ödemeyi yapmak için mutlaka fatura istiyor.Bu koşulda serbest meslek erbabının fatura kesmesini meneden yasal bir hüküm var mı, yoksa fatura kesmesinin ne gibi sakıncası olabilir? SME’nın bu gibi zaruri hallerde fatura kesebileceğine dair Maliye’den bir mukteza veya içtihat niteliğinde bir yargı kararı var mı?

 6. zafer erkan diyor ki:

  benim ismime yargi borcu cikmis ve borcumu e devlette gordum borcumu akbank tan eft yaptim kayseri maliyesini telefonu arayarak borcumu sorgulattim borc gorunmuyor ama e devlette borcum hala goruluyor neden guncellenmiyor.arti borc bilgisi neden eve bildirilmiyor hadi e devlete girmessem bir suru gecikme bedeli almak icinmi ?

 7. Mehmet diyor ki:

  Ben Almanya’dan yazıyorum Almanya’da olduğumdan dolayı borçumu nasıl yapılandıra bilirim lütfen yardımcı olurmusumuz

 8. hüseyin mesut esmersoy diyor ki:

  kiraya verdiğim dairenin emlak vergisini ödemek için bu adrese girdim ancak bahsedilen proğrama erişemedim yardımlarınız ı bekliyorum saygılar.

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain