GİB DİLEKÇE SORGULAMA


Gelir İdaresi Başkanlığı teknolojik hizmete vermekte olduğu önem ile çok daha kaliteli bir şekilde hizmet vermekte ve verginiz ile ilgili işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilmenize olanak sağlayacak online hizmetler sunmaktadır.

Bu noktada Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu ve hizmete sunmuş olduğu her türlü uygulama, sistem ve bilgi akışının gerçekleştirilmekte olduğu internet vergi dairesi üzerinden şimdi de GİB dilekçe sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

GİB Dilekçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

GİB dilekçe sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz için dilekçe numarasını mutlak suret ile bilinmesi gerekmektedir. Çünkü GİB dilekçe sorgulama işleminde ilk olarak dilekçe numarası daha sonra ise vergi kimlik numarası ya da T.C. kimlik numarası girilmektedir.

Daha sonra da güvenlik kodunu da girerek tamam sekmesine basarak, ilgili dilekçeniz ve durumu ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilme olanağınız bulunmaktadır. İlgili sayfaya da alttaki bağlantıdan ulaşılabilmektedir.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_DILEKCE_DOGRULAMA

 

Gib dilekçe sorgulama ekranına giriş yaparak dilekçe sorgulamak oldukça kolay bir uygulamadır. Sizlerde online olarak dilekçe sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz dilekçe bilgilerini görebilirsiniz. Aşağıda dilekçe sorgulama sayfasının örnek bir ekran görüntüsü yer almaktadır. Sizlerinde gördüğü gibi istenen bilgiler gayet kısa ve basittir. Gib.gen.tr sitesi olarak sizlere GİB konularında detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Ayrıca bilgilendirme amaçlı güncellemeler yaparak  tüm yeniliklerden ve değişikliklerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

                                                                                                          Dilekçe Sorgulama
Dilekçe Numarası
Vergi / T.C. Kimlik Numarası
Güvenlik Kodu

                                      Güvenlik kodundaki harfleri resimde gördüğünüz gibi büyük harflerle giriniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*