GİB DANIŞMA HATTI – VERGİ İLETİŞİM MERKEZİ (VİMER)


Gib danışma ve VİMER vergi iletişim merkezine  444 0 189 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Gib danışma hattına her türlü probleminizi bildirebilirsiniz.Gelir idaresi tarafından uygulamaya konulan hizmet 25 Aralık 2007 tarihinde ilk defa hizmet vermeye başlamıştır.

GİB danışma hattı üzerinden sağlanan hizmetleri inceleyecek olursak;

FAALİYETLER

1-BİLGİ DANIŞMA VE GERİ ARAMA
2-VERGİ KAYIP KAÇAĞINI ÖNLEMEYE YÖNELİK İHBAR BİLDİRİMİ ALMA
3-MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ PLAKA TESCİL TARİHİ SORGULAMA
4-İNGİLİZCE ELEKTRONİK POSTA YANIT SİSTEMİ
5-YAŞLI, ENGELLİ VE HASTALIĞI NEDENİYLE VERGİ DAİRESİNE GİDEMEYECEK KİŞİLERİN GAYRİMENKUL SERMAYE İRADI BEYANNAMESİNİN DOLDURULMASINA İLİŞKİN RANDEVU TALEBİNİN ALINMASI

Yukarıda yer alamakta olan faaliyetler için GİB danışma hattını arayabilirsiniz.

Vergi İletişim Merkezi (VİMER) Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlıdır. VİMER 444 0 189 numaralı danışma hattı ile, kullanıcılar için danışma ve ihbar bildirimleri için çağrı merkezi hizmetleri sunmaktadır.Vergi İletişim Merkezi, hizmete başlamış olduğu 25.12.2007 tarihinden günümüze kadar çalıştırdığı uzman kadroları ve personeli ile hizmet vermekte olduğu alanlarını çok daha fazla genişletmektedir.

Bu bağlamda, 2012 yılı itibari ile başlatılan yeni VİMER uygulaması ile yabancı uyruklu kişiler ile tüzel kişiliği olan kurumlara da vergi ve vergilendirme ile alakalı konularda e-posta üzerinden İngilizce olarak vergi danışmanlık hizmetleri başlatılmıştır. Devletin hizmete sunmuş olduğu profesyonel anlamda ilk çağrı merkezi olan VİMER çalışma saatleri hafta içi 09:00-19:00 saatleri olarak belirlenmiştir. Verilen VİMER hizmetlerden ülkemizin her yerinden sadece şehir içi arama ücreti ödenerek yararlanabilirsiniz.

İstediğiniz bilgiler anlık olarak cevaplanmaz sorduğunuz sorular, VİMER tarafından kayıt altına alınarak araştırma yapılıp 3 iş günü sonunda size geri arama ile bilgi verilmektedir. VİMER tarafından yapılan arama ücretsiz olup herhangi bir ücret alınmaz.


7 Comments Posted

 1. mrb; 24.04.2013 tarihinde bilanço ya tabi adi ortaklıkla, ltd.şti. ni birleştirdik. Buna göre adi ortaklığın 2013 yılı kesin mizanını hangi tarihte ve ne şekilde vereceğiz?

 2. Sayın yetkili,

  Adıma kesilmiş olan asgari para cezam ( 865 tl ) kredi kartı ile max kaç taksitle ödeme şansım var ?

  Teşekkür ederim.

  • Met bey internet vergisi ödeme sayfasına giriş yapınca kredi kartı ödemesi esnasında zaten seçenekler size sunulmaktadır.

 3. Kira gelir vergisini k.kart ile ödemek istedi fakat ödeyemedim.Oysa kira gelir beyanname beyanname doldurma broşüründe kredi kart ile ödenebileceği yazılı.Hangi bankaların kredi kartları ile ödenebileceği de belirtilmiş.

 4. Basit usul ver mukellefiyim beyannamelerim verilmemis 2bucuk yilda 20tl ceza yazilmistir aftan nekadar yararlanirim 20 tlden nekadar oderim tesekurlr

 5. 34CHR 77 plakalı 2012 model oto sahibiyim.Bugün internete girdiğimde plakama 22.03.2007 tarihli 222. tl ceza 444.tl faiz olmak üzere 666- liralık ceza görülüyor. Plaka haricinde isim soyadı ve kimlik numarası bana ait değil.Makbuz no.EG 0096325 olarak görülüyor.Anlaşilacağı gibi plaka no dan başka hiçbir husus bana değil.Ne yapılması gerekiyor.yardımızı rica editorum teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*