GİB CEZA SORGULAMA VE HESAPLAMA


GİB CEZA SORGULAMA VE HESAPLAMA

Gelir İdaresi Başkanlığı, mükelleflerine borçları konusunda sorgulama ve hesaplama yapabilmesine olanak sağlayacak bir online hizmet sunmaktadır. İnternet vergi dairesi bünyesinde yer almakta olan bu gecikme zammı ve faizi hesaplama uygulaması ve borç bilgilendirme servisi uygulaması ve motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme uygulaması ile bu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

GİB Ceza Sorgulama ve Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bu noktada GİB ceza sorgulama işleminiz için motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamada plaka, T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgilerini girmeniz ve açılan ekran ceza bilgileri sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

GİB ceza hesaplama işleminiz için ise gecikme zammı ve faizi hesaplama uygulaması üzerinde gecikme zammı ya da gecikme faizi seçeneklerinden birini yapacağınız hesaplamaya göre seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise vade tarihi ve hesaplama tarihini girerek tamam sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede GİB ceza sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her iki uygulamaya da aşağıdaki ayrı ayrı bağlantılarla ulaşabilirsiniz.Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain