GİB BORCU YOKTUR


Sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek amacı ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet üzerinden online olarak hizmete sunmuş olduğu sistem ve uygulamalarının alanlarını geliştirmektedir. Bu noktada artık Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili olan pek çok işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinde yer almakta olan resmi Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi üzerinde yer almakta olan bu sistemleri kullanarak bu işlemlerinizi en güncel şekilde, sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı hem kurumlardaki iş yükünü azaltmak hem de kırtasiyeciliği azaltmak amacı ile internet üzerinden bu gibi hizmetlere öncelik vermektedir.

İnternetten GİB Borcu Yoktur Belgesi Alma

Bu noktada internet üzeriden GİB borcu yoktur belgesi alınabilmektedir. Mükelleflerin internet üzerinden borcu yoktur yazısı almasına olanak sağlamakta olan sistemin dışında aynı zamanda da yazının doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacı ile de GİB borcu yoktur sorgulama sistemi bulunmaktadır. Bu iki sistemde Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesinin ana sayfasında İnternet Vergi Dairesi / Dilekçe Sorgulama Sayfası üzerinden ulaşılabilmektedir.

GİB BORCU YOKTUR DİLEKÇESİ 

GİB borcu yoktur yazısı almak için dilekçe vermeniz gerekmektedir. Borcu yoktur yazısı alma dilekçesinin bir örneğini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Dilekçede öncelikle tarih, il  ve vergi dairesi kısımları doldurulacaktır. Ardından gerçek kişiler için TC kimlik numarası, kurumun adı ve gönderenin adı soyadı bölümleri doldurulur. Daha sonrasında adres bilgileri girilerek dilekçe tamamlanmış olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*