GİB ARAÇ CEZA SORGULAMA


GİB araç ceza sorgulama işleminizi, araç borç sorgulama işleminde kullanmakta olduğunuz uygulama ile aynı uygulama üzerinden gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. İnternet vergi dairesi üzerinde yer almakta olan motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme uygulamasından GİB araç ceza sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

GİB Araç Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme uygulamasında sizlerden sorgulanacak aracın plakası, özel plaka olup olmadığı, araç sahibinin T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve araç tescil tarihi bilgileri talep edilmektedir.

Bu bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra tamam sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda ise ceza bilgileri seçeneğine tıklayarak GİB araç ceza sorgulama işleminizi tamamlayabilir ve sorgulanan aracın cezası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

E Devlet Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama

Araç trafik cezası sorgulama işlemleri artık e devlet sistemi üzerinde de yapılmaya başlanmıştır. E devlet girişi yaptıktan sonra plakaya yazılan ceza bilgisi sorgulama bölümünden aracınızın trafik cezalarını kontrol edebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapılan uygulama sayesinde araç sahipleri GİB üzerinden ceza sorgulaması yapabildikleri gibi aynı sorgulamayı e devlet üzerinden de yapabilecektir.

Hizmet son 1 yıl içerisinde plakanıza yazılan cezaları kapsamaktadır. Ödemesini yaptığınız cezaları aynı yıl içerisinde bu sayfada görmeye devam edersiniz. Aşağıda sizinle paylaştığımız ekran görüntüsü örnek bir sayfadır.

Ceza Bilgileri
T.C. Kimlik Numarası Aracın Plakası Cezanın Düzenlendiği İl Cezanın Düzenlendiği İlçe Ceza Tarihi Ceza Saati Ceza Tutarı (TL) İşlem
151555——– 34AB—- İSTANBUL 09.10.2020 23:37 189,00
151555——– 34AB—- İSTANBUL 26.09.2020 11:44 189,00
151555——– 34AB—- İSTANBUL 09.04.2020 16:48 88,00

GİB Araç Ceza Sorgulama İçin :


3 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*