GELİR VERGİSİ HESAPLAMA


Gelir vergisi hesaplama işlemlerinizi internet vergi dairesi üzerinden yapabilirisiniz. Gib üzerinden ulaşılabilen bu sistem sayesinden gelir vergisi hesaplama işlemlerinizi gerekli bilgileri girerek yapabilirsiniz.

İnternet vergi dairesi hesaplamalar bölümünden gelir vergisi hesaplama seçeneğini seçerek sizden istene bilgileri girmelisiniz.

Bu bilgiler sırasıyla ; ücretli, ücret dışı, vergi dönemi, matrah, 1.6 aylık matrah, 2. 6 aylık matrah bilgilerini girdikten sonra hesapla butonuna basarak gelir vergisi hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı ile gelir vergisi hesaplama sayfasına ulaşabilirsiniz.

Gelir vergisi hesaplama işlemini yukarıda anlattığımız gibi birde resim üzerinden sizlerle paylaşıyoruz. Resimde gördüğünüz alanlara gerekli bilgileri girerek sizde kolay bir şekilde gelir vergisi hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Gelir vergisi hesaplama işlemi her zaman olduğu gibi internet vergi dairesi bağlantıları sayesinde yapılmaktadır.

Hesaplama yaparken vergi dönemine özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hesaplama işlemi yanlış sonuçlar verebilir. Ayrıca önemli ayrıntılardan biride vergi matrahının doğru girilmesidir. Vergi matrahının yanlış girilmesi haliyle sonucu direk etkileyecek ve hesaplamanın yanlış çıkmasına sebep olacaktır. Sevgili okurlarımız sitemizi sık sık güncellemeye ve sizlere güncel bilgiler vermeye devam edeceğiz. Aşağıdaki resim örnek gelir vergisi hesaplama ekran görüntüsüdür.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*