E-VERGİ LEVHASI SORGULAMA


Gelir İdaresi Başkanlığı vergi borcu sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilmenize olanak sağlayacak e-vergi levhası sorgulama uygulamasını sizlerin hizmetine sunmuştur. Bu uygulamayı kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde vergi levhası sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi üzerinde yer almakta olan bu uygulama ile vergi levhası sorgulama işlemi sadece bireysel kullanım için tasarlanmış. Bu neden dolayısı ile de her sorgulamada kişisel kimlik bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Ayrıca kurumsal kullanım hizmeti henüz aktif olarak hizmete sunulmamıştır.

E-Vergi Levhası Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet Vergi Dairesi sayfasındaki bu e-vergi levhası sorgulama uygulaması üzerinde sorgulayan kişinin T.C. kimlik numarasını girmesi gerekmektedir. Daha sonra sorgulamak istedikleri kişi ya da kurum için, istenmekte olan vergi kimlik numarası ya da T.C. kimlik numarası girişinin yapılması gerekmektedir.

Ardından da il ve vergi dairesi adının seçilmesi ve sorgula sekmesine tıklaması gerekmektedir. Bu noktada dilerseniz kendi T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra listele sekmesine tıklayarak önceki sorgulamalarınızı görüntüleyebilirsiniz. İnternet Vergi Dairesi’nin ilgili olan bu e-vergi levhası sorgulama uygulamasına da alttaki bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

YENİ BİLGİ:

E-vergi levhası sorgulama işlemleri artık e devlet üzerinde de yapılacaktır. E devlet tüm kamu kurum ve kuruluşlarını ayağınıza getirmeye devam ediyor. E vergi levhası sorgulama işlemlerini e devletten yapmak için gerek duyacağınız tek şey e devlet şifresi olacaktır. E devlet şifreniz yoksa edinerek sizde tüm kamu kurumlarında olduğu gibi vergi dairesi hizmetlerini de turkiye.gov.tr üzerinden alabilirsiniz.

E devlet sistemi bünyesinde barındırdığı kurumlarla entegre olduğu için ulaşılan bilgilerde herhangi bir değişiklik yada yanılgı olması mümkün değildir. Kurum sisteminde bulunan bilgi neyse e devletten yapacağınız sorgulama da o bilgiyi göreceksiniz.

E-Vergi Levhası Sorgulama İçin :

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*