E DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME


E-Devlet uygulaması sayesinde ister şahıs ister tüzel bir kuruluş olsun devlet kurumlarına doğrudan ulaşma imkanına sahiptir.Bu sistem bütün devlet kurumlarına tek bir noktadan ulaşma imkanı sağlayarak doğrudan vatandaş odaklı hizmet vermektedir.E-devlet sistemini kullanabilmek için kişiye özel e devlet şifresi verilir.Bu şifreyi PTT şubeleri aracılığı ile edinebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

E-Devlet şifresi değiştirme yapmak için var olan şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır. E-Devlet Girişi sonrasında açılan yeni sayfada sol üstte göreceğiniz “Benim Sayfam” menüsüne giriş yapınız. Buradan “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” seçeneğini seçerek “ayarlarım ve şifre işlemlerim” sayfasını açınız.Bu kısımdan “şifre değiştir” seçeneğini tıklayarak e-devlet şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet şifresi değişikliği yapmak için e devlet sistemi menüsünde değişiklik olmuştur. Şifre değişikliği için öncelikle sayfada isminizi tıklayarak şifre ve güvenlik ayarlarım bölümünü seçmeniz gerekmektedir. Bu bölümü seçtikten sonra yeni açılacak sayfada sol üst kısımda şifremi değiştir butonuna basmanız gerekmektedir. Şifre sayfasına gittiğinizde karşınıza gelen sayfadaki bölümleri kullandığını şifreyi, yeni atamak istediğiniz şifreyi girerek e devlet şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

E devlet şifre değişiklik işlemini sıklıkla yapabilirsiniz. Değişiklik yapmada herhangi bir sınır yoktur. Ancak hatırlamakta güçlük yaşayacağınız şifreler tanımlamamak kolay hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Siz okuyucularımıza e devlet güncel konular ve değişiklik işlelerini duyurmaya devam edeceğiz.

e-devlet-sifresini-degistirme


13 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*