E BORDRO MAAŞ SORGULAMA


E-bordro 657 sayılı kanuna tabi olarak devlet dairelerinde çalışmakta olan devlet memurlarının aldıkları maaşlarını sorgulama görebilmek için hizmete sunulmuştur.

E-Bordro yöntemini kullanarak aylık (maaş) bilgilerinizi öğrenmek için TC Kimlik no, memuriyet sicil no ve emekli sicil no bilgilerini e-bordro sistemine giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Memuriyet sicil numarası sisteme tanıtılmamış ise o alana 1 veya 0 yazabilirsiniz. Memuriyet hayatına yeni başlamış kişiler kendilerine ödenecek maaşları bu sistem üzerinden daha kolay takip edebilmektedirler.

E-bordro sistemini kullanarak memur maaş bilgilerinizi görüntülemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız yeterli olacaktır.

E devlet ile e bordro sorgulama işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Öncelikle yazının sonundaki e devlet linkine tıklayarak e devlet e bordro sorgulama sayfasına erişmelisiniz. Ardından açılan sayfada kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra sorgulama işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle TC kimlik numaranızı ardından memuriyet sicil numaranızı daha sonrada emeklilik sicil numarası, yıl, ay ve istihdam tipi bölümlerine gerekli bilgileri girerek, güvenlik kodunu istenen bölüme girip sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

E devlet sistemi üzerinden e-bordro maaş sorgulama hizmeti dışında tüm devlet kurumları ile olan işlemlerini yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey PTT şubelerinden size özel edevlet şifresini edinmek olacaktır. TC no ve şifre yardımı ile giriş yaparak adınıza olan tüm işlemleri görebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*