E-BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın beyanname gönderimlerinizi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilmenize olanak sağlamak amacı ile online hizmete sunmuş olduğu e-beyanname sisteminin sunduğu olanaklardan yararlanmak için başvurunuzu yaptıktan sonra ve başvurunuz onaylandıktan sonra da yapmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

E-Beyanname Düzenleme Programı Nereden İndirilir?

Bu noktada bu hususlar e-beyanname sisteminin sunduğu olanaklardan ve kolaylıklardan yararlanabilmeniz için elzem olan hususlardır. E-beyanname düzenleme programı bu konuda en önemli noktalardan biridir. Çünkü beyanname düzenleyebilmeniz için e-beyanname düzenleme programı kullanmanız gerekmektedir.

Bu e-beyanname düzenleme programı için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet üzerindeki resmi sitesi internet vergi dairesinden kolaylıkla indirebilir ve aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sevgili takipçilerimiz önceki konularımızdan aşağıda urlsini baylaşacağımız konuya giriş yaparak e-beyanname konusunda daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. E beyanname düzenleme programıyla ilgili açıklamaların bulunduğu yazımızda aynı zaman diğer gerekli olan programlarda açıklanmaktadır. Sayfamızdan e beyanname düzenleme programını indirebilirsiniz. E beyanname düzenleme programıyla ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

1- BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI (BDP)

Düzenleyeceğiniz beyannameleri elektronik ortamda yapmanıza imkan veren bu program da gereklidir.

2- BEYANNAME DÜZENLEME PROGRAMI YARDIM (BDP Yardım)

E beyanname düzenleme programında yardım bölümü ile ulaşabileceğiniz beyanname kullanım kılavuzunun en son güncel versiyonlarını yüklemeniz gerekmektedir.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya .

http://gib.gen.tr/e-beyanname/145.html


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*