BORÇ BİLGİLENDİRME SERVİSİ

BORÇ BİLGİLENDİRME SERVİSİ

Aslında borç bilgilendirme servisi, vergi borç sorgulama işlemi ile aynı servis üzerinden hizmet vermekte ve aynı amaca hitap etmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mükelleflerine daha kaliteli, daha hızlı ve daha modern bir hizmet sunabilme amacı ile oluşturulmuş ve hizmete açılmış olan bir sorgulama sayfasıdır.

Borç Bilgilendirme Servisi Nasıl Kullanılır?

Bu sorgulama sayfasına alt kısımda verilen bağlantıyla ulaşabilirsiniz. Sayfa içerisinde kendi T.C. kimlik numaranızı, nüfusunuzun serisi ve numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ya annenizin/ babanızın/ eşinizin/ çocuğunuzun kimlik numarasınız gireceksiniz ya da annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerini gireceksiniz.

Bu kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdiğinizden emin olduktan sonra ise güvenlik kodunu da girerek tamam sekmesine basabilirsiniz. Böylece borç bilgilendirme servisi sayesinde online olarak sadece birkaç dakika içerisinde varsa devlete olan vergi borç ya da borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_ACEtiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. yaşar savaşçı diyor ki:

  borcumun olduğunu yazdınız nereden borçlu olduğumu açık yazarsanız memnun olurum

 2. Ali Akın diyor ki:

  Merhaba,
  Eşim Atike Akın’ın (Ver. No 0260254443) 2012 kira geliri beyanını internet üzerinden verdim ve ilk taksiti yatırdım. 2. taksiti Haziran 2013 ayında yine internetten yatırmak istedim fakat borç görülmediğinden ödeme yapamadım.
  zaman zaman kontrol edip yatırmak istedim borç görülmediğinden ödeme yapamadım. Telefonla sordum borç yok denildi. Acaba, tamamı ilk taksitte ödenmiş olabilir mi? Ben ve eşim emekliyiz. Eşimin 120 m2 kışlık ve mütevazi bir yazlığı var.
  Eşim adına borç var ise miktarı bildirirseniz sevinirim.
  Saygılarımla,
  Ali Akın

  1. admin diyor ki:

   Ali bey sorgulamanizi gib gov tr adrssinden yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2013 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir. Domain Domain