BAĞKUR PRİMLERİ GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNDE NASIL YER ALIR?


Bağkur indirim konusunda belirlenen prosedürler kapsamında işlemler yapılabilmektedir. Bu bakımdan Bağkur primlerinin kazançla sınırlandırılması yönünde düzenleme yapıldığından doları Bağkur primleri, kazançla sınırlı olarak indirilebilecektir.

İlgili düzenlemede yer alan düzenlemede; “, geçici vergi dönemlerinde indirilen ödenmiş Bağ-Kur giriş keseneği ve primleri tutarının, yıllık beyannameye göre yararlanılması mümkün olan kısmı; gelir vergisi mükelleflerince beyan edilen gelirden indirilebilecek, kalan kısmı indirim konusu yapılamayacaktır.” Denilmiştir. Bu bakımdan Bağkur primleri için geçici vergi beyannamesinde nasıl yer alır gibi soru işareti bulunan kişiler ilgili düzenlemeye bakarak işlemlerini yerine getirebilir. Sizler de bu konuda online olarak bilgi alabilirsiniz.

Bağkur primleri ile belirtilen bu detayların yanı sıra kişilerin Bağkur ödemelerini düzenli olarak takip ederek ödemelerini yapması gerekmektedir. Yapılacak bu ödemeler ile birlikte kişilerin sigortasını aktif tutması ve aynı zamanda sigorta üzerinden emekli olma şansı olacaktır. Bu bakımdan kişilerin online olarak yapacağı işlemler ile birlikte Bağkur konusunda güncel bilgileri öğrenmesi oldukça kolaydır.

Bağkur ile ilgili işlemleri yapacak kişilerin e devlet hizmetlerinden yararlanması yeterli olacaktır. E devlet üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte kişilerin hangi tarihlerde ödeme yaptığı, ödenmesi gereken primler ve toplam Bağkur borcu online olarak öğrenilebilir. E devlet üzerinden bilgi alacak kişilerin üyelik ile sisteme giriş yapması gerektiği için bu konuda üyelik üzerinden Bağkur sigortası işlemlerin yapılması gerekmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*