BAĞKUR BORÇ SORGULAMA


Bağkur borç sorgulama işlemlerini SGK online tahsilat uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. 4b sigortalı ödemeler seçeneğinin bulunduğu uygulama üzerinde hem sorgulama hemde kredi kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.Kredi kartı ödeme sistemi SGK tarafından uluslar arası güvenlik kurallarına uygun olarak hizmet vermektedir.

Bağkur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağkur borç sorgulama ve ödeme yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantıyı açınız. Sonra sorgu türü bölümünde yer alan 4b sigortalı ödemeler seçeneği seçiniz.Hemen altında bulunan; Bağkur cari dönem, Bağkur geçmiş dönem, Bağkur SGKDP, Bağkur TP seçeneklerinden istediğinizi seçiniz.Adından siscil no ve güvenlik kodunu girerek sorgulama işlemini yapınız.

Bağkur prim borcu sorgulama işlemlerini e devlet sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. SGK ve diğer tüm devlet kurumları e devlet sistemi ile entegre edildiği için bu kurumların işlemlerini online olarak e devlet adresinden kolayca yapabilirsiniz. Bağkur prim borcu sorgulama işlemlerinde SGK tarafından sigortalıların ve işverenlerin hizmetine sunulmuş olan online web tahsilat uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sisteme giriş yaparak Bağkur prim borcu sorgulama başlığına tıklayarak sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Online bilgi veren sistem üzerinden ödeme var olan borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak ödemeler sadece kredi kartı ile yapılabilmektedir. SGK prim borcu sorgulama kavramı halk arasında Genel Sağlık Sigortasından kaynaklana prim borcu anlamında kullanılmaktadır. Zaten sistem üzerin GSS prim borcu sorgulama imkanı da bulunmaktadır.


4 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*